Ray'in Çiftliği

Ray'in Çiftliği

Ray'in Çiftliği doğadan mutfağımıza girerek bize en doğal, kaliteli, organik malzemelerle en taze lezzetleri dünya mutfağı ile harmanlayarak sunuyor. Ray ve çocukları çiftlikten topladıkları malzemeleri babalarına getiriyor ve babaları onlar için harika yemekler yapıyor. 

Ailesiyle bu çiftlikte çok vakit geçiren Ray Rizzo, New York'lu bir italyan,  İstanbul'a 4 günlüğüne tatile gelmişti ve yerleşmeye karar verdi, 9 yıldır burada. Yoga eğitmenliği yapıyor, Amerika'da profesyonel olarak gerçekletirdiği şefliği bıraktı ve doğa ile daha fazla zaman geçirmek için çiftlikte yaşamaya başladı. Yemek yapma merakı ve yeteneğini yine çiftlikte kullanıyor ve istediği malzemeyi kendisi ekip yetiştiriyor. Ray'in özel tohum merakı sayesinde çiftlikte çok değişik türde bitkiler de var, çeşitli meyve ağaçları, keçiler, tavuklar, bıldırcınlar, ördekler, çocukların oynaması için ponnyler çiftlikte rengarenk bir tablo sunuyor. Ray Rizzo doğaya ve mutfağa olan tutkusunu bu çiftlikte bütünleştirmiş, toprağı ve malzemeleri çok iyi tanıyor ve iyi bir şef olmanın yanı sıra, dünyanın pek çok ülkesine seyehat etmesi onun mutfak anlayışına büyük zenginlik katmış. 

Çocukları da toprağa oldukça meraklı ve hep beraber ekip biçiyorlar. Ray'in çiftliği çok doğal, rengarenk, hayat dolu ve yemekleri çok kolay ve lezzetli! 

RAY RİZZO

Ray Rizzo, ünlü müzisyenlerin ve sanatçıların olduğu woodstokta doğdu. Çok renkli bir çocukluk geçirdi. Ailesi farklı ülkelerden biraraya gelerek new york'ta buluşmuştu ve yanlarında getirdiği kültürler çok çeşitli zengin bir mutfakta büyümesine sebep oldu. Özellikte Sicilyalı büyükbabasının yemeklerinden çok etkilendi. Yemek yapmak hayatının merkezi oldu. Boston'da üniversitenin ilk gününde çalışmaya başladığ bir restoranda şef oldum.

Yogayı keşfettikten sonra profesyonel olarak şeflik yapmaktansa ailem ve arkadaşlarım için keyifle yapmayı seçti. Amerika'da yoga ve şifa sanatları hakkında eğitimler aldı. Artık doğa ile aynı dili konuşuyordu. Yoga mutfağını da etkiledi. önceleri özel beslenme uyguluyordu ama şimdi herşeyi yiyor!.

İstanbul' a 4 günlüğüne gezmeye geldi, 9 yıldır burada! Bir aile kurdu ve iki çocuğu var. Ailesi ve arkadaşları için istanbul'da organik bir çiftlik kurdu. Bu çiftlikte toprakla çalışmayı çok seviyor. Bu Ray'in sporu. oğlu Leo'da toprakla uğraşmayı çok seviyor, o çok çalışkan bir çiftçi. Kızı Jaad ise hayvanları daha çok seviyor. Eşi Asya kökenli bir Fransız, Ray'in hayatına ise her mutfak kültürü girmiş ve Türk mutfağını çok seviyor.