İdil'den
Pazartesi-Çarşamba-Cuma14:55

İdil'den

Kolları sıvayıp mutfağa girmek istiyorsanız hiç durmayın; bu konuda size yol gösterecek birisi var. İdil Yazar, tarifleriyle birlikte beIN GURME ekranlarında.

Saatlerce ne yemek yapsam diye düşünürken kaybettiğiniz vakti size geri verecek olan İdil Yazar, yapması çok kolay, nefis, herkesi mutlu eden yemekleriyle mutfakta kısa sürede de harikalar yaratılabileceğini gösteriyor. Çocuklarınızın beslenmesine, akşam yemeklerinize, atıştırmalık sevenlere, çay saatlerinize, özel günlerinize uygun tariflerle “İdil’den”, yemek yapmanın yarattığı terapi etkisiyle sofralarınıza ilaç gibi geliyor.

Her sese kulak veren İdil Yazar, “İdil’den” programıyla Pazartesi-Çarşamba-Cuma günleri, saat 14.55’te beIN GURME ekranlarında.

1985 doğumlu İdil Yazar, lise eğitimini Koç Lisesi’nde tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için Amerika’ya taşındı. Babson College’da Girişimcilik ve Pazarlama Bölümü’nden mezun oldu.

2 sene New York’ta dünyanın en büyük kozmetik şirketlerinden biri olan Coty’de görev aldı. 2009 yılında Türkiye’ye döndü ve spikerlik yaptı. 2013 senesinde Mutfak Sanatları Akademisi’nde profesyonel aşçılık eğitimi aldı. 

Spikerlik tecrübesi, aşçılık eğitimi ve mutfağa olan tutkusunu 2015 senesinde İdil Yazar YouTube yemek kanalını açarak dijitalde birleştirdi. 600’den fazla yayınladığı tarif ve 700 bin abonesiyle YouTube’un en büyük kanallarından biri. 

2016 yılında hürriyet.com.tr’de cumartesi ve pazar günleri yazar olarak görev almaya başladı.

Artık İDİL’DEN programıyla beIN GURME’de pratik lezzetlerle karşınızda