5 Şef
Hafta İçi Her Gün13:20

5 Şef

beIN GURME, müdavimi olacağınız yepyeni bir programa daha ev sahipliği yapıyor! Hafta içi her gün saat 13:20’de ekrana gelecek olan 5 ŞEF pazartesiden cumaya, beş farklı lezzet ustasının kendine özgü performansını ekrana taşıyacak.

Adından da anlaşılacağı üzere bu mutfakta bir değil, tam 5 ŞEF var!.. beIN GURME mutfağı, seyircisine her gün farklı bir beklentiyi karşılayacak türden çeşitlilik ve zenginlik sunacak. Türk ve Osmanlı mutfağından pastalara, en sağlıklı tariflerden “fine dining” sunumlara kadar çok seçenekli bir yayın akışına sahip olacak programın şefleri ise kendi alanlarında usta isimler.

Pazartesi günü ŞEF İSMET SAZ, salı günü ŞEF PINAR İSHAKOĞLU, çarşamba günü ŞEF CENK AKKAYA, perşembe günü ŞEF ZEYNEP AĞAOĞULLARI, cuma günü ise ŞEF AYDIN DEMİR bize mutfakta harikalar yaratacak.

PAZARTESİ: İSMET SAZ (Şef fine dining mutfaktan seçme tarifler uygulayacak)

TOİ EXECUTİVE CHEF

Gastronomi eğitimini Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mutfak Sanatları ve Gastronomi Bölümü'nde yapan İsmet Saz’In uzmanlık alanı “fine dining”.

ABD’de Dean &Deluca Commissery ve Tom & Cat firmalarında Bakery eğitimleri alan İsmet Saz, Amerika’da ise;Marriott Providence RI, Aperitif Group NYC, 2 Michelin Yıldızlı Gordon Ramsay at London NYC’de Sous Chef olarak çalışırken ayrıca Halikarnas Brooklyn, Turks & Frogs Group NYC, Savann NYC Resturant'larına da danışmanlık yaptı.

Amerike’dan Head Chef olarak Dean & Deluca’yı kurmak için dönüş yapan İsmet Saz, Alaçatı Alavya Otel ve Fogo Restaurant'ta Chef de Cuisine olarak çalıştı ve bu alanda verdiği birçok danışmanlık hizmetiyle de kısa sürede eşsiz tecrübeler kazandı.

Katıldığı televizyon programlarıyla başarısını pekiştiren İsmet Saz catering ve yemek derslerindeki başarısıyla da adından söz ettirdi. Carlo Bernardini başta olmak üzere Daniel Ng, Elena Mattei, David Shipman, Amerika’da ise Julio Velaquez, Franco Paterno, Gordon Ramsay, Marcus Glocker ve Gerath Evans gibi şeflerle beraber çalışarak mesleki bakış açısına farklı değerler kattı.


SALI: PINAR İSHAKOĞLU 

İlk kekini henüz 5 yaşındayken yapmış olmasına rağmen, İshakoğlu’nun kariyerini tutkusuyla buluşturması 2009 yılında gerçekleşti. Londra’da işletme eğitimi ve moda dünyasında Dolce&Gabbana, Ted Baker, Paul Smith gibi önemli markalarla çalışmasının ardından hayalini kurduğu mesleği için MSA (Mutfak Sanatları Akademisi) Chef&Owner bölümünü tamamladı. 

İstanbul Cento per Cento’da yeni kariyerine başladığı sırada ünlü İtalyan chef Maurizio Morelli ile çalıştı. Daha sonra Morelli’nin ekibinde Londra’nın köklü fine dining restoranı Latium ve İtalian trattoria Briciole’de sous chef olarak görev yaptı. Takip eden 2 sene, Londra Soho House’da pastry chef olarak çalıştı.

Halen Wyndham Ankara Oteli ve No4 Restaurant’ın menü danışmanlığını yapıyor. Mesleğe ‘private chef’ olarak devam eden İshakoğlu, 5 ŞEF mutfağında bundan sonra her salı Beingurme izleyicisiyle buluşacak.

 

ÇARŞAMBA: CENK AKKAYA ( Şefimiz doğal ve sağlıklı beslenmenin lezzetten ödün vermek anlamına gelmediğini kanıtlayan reçeteleriyle bizlerle…)

USLA AKADEMİ’DE YARDIMCI YÖNETİCİ ŞEF

Uludağ Üniversitesi'nde iktisat ve Anadolu Üniversitesi'nde işletme eğitimi alan Akkaya, uzun yıllar turizmden lojistiğe farklı sektörlerde çalıştı. Mutfağa olan tutkusu ağır basınca 2012 yılında mutfak eğitimi aldı.


Sırasıyla Mikla, Lavanda, USLA, Neolokal ve Ferahfeza'da kariyerine devam eden Akkaya şu anda USLA'da yardımcı yönetici şef olarak çalışıyor.

 

PERŞEMBE: ZEYNEP PINAR TAŞDEMİR 

2017’de 5 ŞEF’in kreatif mutfak kadrosuna dahil olan Şef Pınar Taşdemir, 1982 doğumlu ve işletme lisansına sahip. Küçük yaşlardan beri oldukça meraklı olduğu yemek sanatını 2010 yılında profesyonel hayatına taşıyan Taşdemir, bugüne dek pek çok popüler restoranda görev aldı.

Mesleğe Sheraton Hotel’in kasap bölümünde başlayan Şef Pınar Taşdemir, Leblon Restaurant, Mest Restaurant ve Changa Restaurant’da görev aldıktan sonra Fumee Restaurant’ın şefliğini başarıyla üstlendi. Taşdemir halen MüzedeChanga’nın şefi olarak yemek sanatına katkıda bulunmaya devam ediyor.

Yeni yılda her Perşembe günü 5 ŞEF’in mutfağında ekran karşısına geçecek olan Şef Pınar Taşdemir, yemek sanatının profesyonel dokunuşlarını meraklıları için ev mutfaklarına taşıyacak.

 

CUMA: AYDIN DEMİR (Aydın şefimiz o çok iyi bildiği ve yenilikçi tavrıyla uyguladığı Anadolu-Osmanlı yemeklerini sunacak…)

FERİYE LOKANTASI EXECUTIVE CHEF

Şef Aydın Demir, Cumhurbaşkanlığı Mutfak Koordinatörlüğü ve danışmanlığı, Konyalı Restaurant Group işletmesinde Coordinator Executive Chef olarak görev yapmaktadır.

Daha önce sırası ile Changa Restaurant Executive Chef, Ritz Carlton Hotel Sous Chef, Çırağan Sarayı Hotel Kempinski Senior Sous Chef & Chef de Cuisine Tuğra Restaurant gibi ünlü otel ve restoranlarda çalışmıştır.

Osmanlı-Türk mutfağına ait, geleneksel olmalarına rağmen çoğumuza füzyon kadar deneysel gelen enfes yemekleriyle İstanbulluları kendisine hayran bırakan Aydın Demir, CV'sine Konyalı 1897 deneyiminin ardından, bir de 'En İyi Şef' ünvanını eklemiştir.