Yayın Akışı

01:25 İMZA YEMEKLER
01:55 ŞEFİN DÜNYASI
02:30 Bİ' TARİF
02:40 WILCO'YLA YAŞASIN YEMEK
03:15 EKS 101
03:45 KOLAY MUTFAK
04:05 İŞTAHLI ÇOCUKLAR
04:30 5 ŞEF
05:00 ŞEF İTALYAN OLUNCA
05:30 UNUTULMUŞ REÇETELER
06:00 EKS 101
06:30 WILCO'YLA YAŞASIN YEMEK
07:05 KOLAY MUTFAK
07:25 SOFRALARIMIZ
08:00 İŞTAHLI ÇOCUKLAR
08:25 İMZA YEMEKLER
09:00 SOFRALARIMIZ
09:30 ŞEFİN DÜNYASI
10:05 HEP FİT
10:25 SOFRALARIMIZ
11:00 ÇOCUKLAR MUTFAKTA
11:00 ÇOCUKLAR MUTFAKTA
11:30 DÜNYALARI YERİM
12:00 ŞERİFE İLE YAŞAM
. KİMİ ZAMAN KAHVALTI, KİMİ ZAMANSA ANA YEMEK BAŞLANGICI OLARAK SOFRALARIN BAŞTACI EDİLEN ÇORBALARI BU KEZ ŞERİFE AKSOY YORUMUYLA DENEMENİZİ TAVSİYE EDERİZ. MENÜ YİNE HAYLİ ZENGİN: İLİKLİ KEMİK SUYUNDAN ZERDEÇALLI PAÇA ÇORBASI, DÜĞÜN SABAHLARINDA MİSAFİRLERE İKRAM EDİLDİĞİ İÇİN ADI DÜĞÜN ÇORBASI DA OLAN GERDAN ÇORBASI VE BİR VİTAMİN DEPOSU OLAN SUCUKLU PAZI ÇORBASI.
12:40 GÖREVİMİZ YEMEK
GURMELERİMİZ MEHMET YAŞİN VE TEOMAN HÜNAL BU HAFTAKİ YEMEK SİNYALİNİ BEYLİKDÜZÜ’NDEN ALDILAR. MESAFELERE ALDIRIŞ ETMEDEN İYİ YEMEK UĞRUNA BURAYA GELEN İKİLİ, BEYLİKDÜZÜ’NDEKİ YEME – İÇME POTANSİYELİNE HAYRAN KALDILAR. BU HAFTAKİ DAMAK ÇATLATAN YERLER ARASINDA; KİLİSLİ RESTAURANT, KANATÇI MUHTAR’IN YERİ, ENBEY DÖNER, VAKKAS TANTUNİ VE HAMDİZADE VAR.
13:15 ELİF İLE LEZZET YOLCULUĞU
ELİF'İN YOLU BU BÖLÜMDE MARDİN'İN SOKAKLARINDA KENDİ MASALININ PEŞİNDE BAŞLIYOR. MARDİN MÜZESİ İLE MEZOPTAMYA TARİHİNE ADIM ATTIKTAN SONRA GELENEKSEL MARDİN MUTFAĞINI TADIYOR.
13:55 GASTRONOMİ MACERALARI
AYHAN SİCİMOĞLU İLE GASTRONOMİ MACERALARI’NIN BU BÖLÜMÜNDE İTALYA’NIN KUZEY KESİMİNDE BULUNAN PİEMONTE BÖLGESİNDE,SEVİMLİ ŞEHİR ASTİ’DEYİZ. BÖLGENİN GENÇ KUŞAK ÖNEMLİ ŞEFLERİNDEN ENRİCO PİVİERİ İLE BULUŞUP ALIŞVERİŞİMİZİ YAPTIKTAN SONRA IL CAVALLO SCOSSO’YA GİDİYOR VE KEREVİTLİ FASSONA DANASI TARTAR YAPIYORUZ. Program detayı için tıklayın
14:35 ÜNİŞEF
KEMAL UÇAR'IN SUNDUĞU, ÜNİŞEF’İN GEZEN MUTFAĞI İLE; ŞEFLER MUTFAĞA GÖTÜRÜLMÜYOR, ONUN YERİNE MUTFAK ŞEFLERİN AYAĞINA, ÜNİVERSİTENİN KAMPÜSÜNE GİDİYOR. BU BÖLÜMÜN KONUK ÜNİŞEFLERİ BİLGİ ÜNİVERSİTESİ'NDEN ENES BAYRAM VE MERYEM İREM ŞAHİN, PANAMA TABAĞI VE ETON MESS YAPARAK, ÜNİŞEF MUTFAĞINI LEZZET ŞÖLENİNE ÇEVİRİYORLAR.
15:10 LEZZETIN USTALARI S.2 EP: 58
ANADOLU’NUN DÖRT BİR YANINDAKİ LEZZET USTALARININ SIRA DIŞI HİKAYELERİ VE BAŞARI SIRLARI “LEZZETİN USTALARI” PROGRAMIYLA EKRANLARINIZA GELİYOR. LEZZETİN USTALARI'NDA BU HAFTA, AKHİSAR'DA 4. KUŞAĞIN İŞLETTİĞİ BİR MEKANA KONUK OLUYORUZ. PİDELİ KELLE PAÇA ÇORBASININ ASIRLIK HİKAYESİNİ VE LEZZET SIRLARINI PAÇACI SÜLEYMAN USTA'DAN ÖĞRENİYORUZ.
15:30 GAZIANTEP MUTFAGI S.1 EP: 8
YEMEĞİN SANATA DÖNÜŞTÜĞÜ YERDEN; GAZİANTEP'TEN; YÜZLERCE LEZZET TARİFİ TENCERE YEMEKLERİ, TATLILAR, KEBAPLAR... BİRBİRİNDEN RENKLİ VE İŞTAH AÇICI ORGANİK YÖRESEL ÜRÜNLER... GAZİANTEP SOFRALARININ VAZGEÇİLMEZ LEZZETİ AYVALI EKŞİLİ TARAKLIK, RAGIP GÜZELBEY VE ŞEF DOĞA ÇİTÇİ’NİN TARİFİYLE EKRANLARA GELİYOR.
16:05 ŞEFİN DÜNYASI
ŞEF HAZER AMANİ, SİZİ DÜNYANIN BİLMEDİĞİNİZ KÖŞELERİNDEN, FARKLI, ŞAŞIRTICI LEZZETLERLE TANIŞTIRACAK. DÜNYA LEZZETLERİNİN NABZI, ÜLKE ÜLKE, BÖLGE BÖLGE BU PROGRAMDA ATIYOR… BU BÖLÜMDE, ŞEFİMİZ, ÇEK USULÜ SOSLU BONFİLE YAPIYOR.
16:40 Bİ' TARİF
BU BÖLÜMDE, ŞEFİMİZ SAVAŞ ERGEN, KAYISI DOLGULU CEVİZLİ KURABİYE YAPIYOR.
16:45 ÇOCUKLAR MUTFAKTA
ŞEFİMİZ DİDEM DOĞRU, HER HAFTA İKİ ÇOCUK ŞEFİ MUTFAĞINDA AĞIRLIYOR. YAPACAKLARI YEMEKLER İÇİN ALIŞVERİŞ YAPTIKTAN SONRA ŞEFİMİZİN TARİFİNE GÖRE ÇOCUKLAR YEMEKLERİ YAPIYORLAR. ÇOCUKLAR MUTFAKTA’ DA BU HAFTA ŞEFİMİZ DİDEM DOĞRU KONUKLARI DERİN VE MASAL İLE BİRLİKTE MERCİMEK KÖFTESİ YAPTILAR.
17:15 DÜNYALARI YERİM
TÜRKİYE'DE TANIŞIP AMERİKA'DA EVLENEN SİMLA VE RÜÇHAN, HER MİLLETTEN İNSANIN YAŞADIĞI, LOS ANGELES'TA DÜNYA MUTFAĞINI KEŞFE ÇIKIYORLAR. RÜÇHAN VE SIMLA LOS ANGELES'TA KI BREZILYA RESTAURANTLARINDA RIO KARNAVALININ LEZZETININ PEŞINE DÜŞÜYOR. NE DE OLSA, CARNE KELIMESI ET DEMEK, KARNAVAL DA ŞÖLEN DEMEK. YEMEDEN OLMAZ.
17:45 ŞERİFE İLE YAŞAM
TATLIYI KİM SEVMEZ, HELE Kİ SAĞLIKLI VE DÜŞÜK KALORİLİ OLURSA!.. ŞEF ŞERİFE AKSOY BU BÖLÜMDE HEM TATLI HEM TUZLU ÇEŞİDİYLE İKİ TÜR HAMUR HAZIRLIYARAK ENFES BİR TART VE KİŞ MENÜSÜNE İMZA ATIYOR. ISPANAKLI SUCUKLU KLASİK KİŞ İLE TAVUKLU PIRASALI GLUTENSİZ KİŞ MENÜNÜN TUZLULARI... TATLI ALTERNATİFİNDE İSE ARMUTLU BADEM UNLU TART İLE GLUTENSİZ ELMALI TART VAR.
18:25 GÖREVİMİZ YEMEK
İKİ GURME YAZAR MEHMET YAŞİN VE TEOMAN HÜNAL’LA GEZİYORUZ, YİYORUZ, GÖRÜYORUZ, ÖĞRENİYORUZ. İKİ FARKLI TARZI BARINDIRAN İKİ ÜSTAD YEMEK İÇİN BULUNDUKLARI MEKANLARDA, YÖRELERDE EĞLENCELİ SOHBETİN ORTASINA ATIYORLAR BİZİ.
19:00 ELİF İLE LEZZET YOLCULUĞU
19:40 GASTRONOMİ MACERALARI
DÜNYA MUTFAKLARININ RİTMİNİ AYHAN SİCİMOĞLU'YLA TUTMAYA HAZIR MISINIZ... Program detayı için tıklayın
20:20 ÜNİŞEF
KEMAL UÇAR'IN SUNDUĞU, ÜNİŞEF’İN GEZEN MUTFAĞI İLE; ŞEFLER MUTFAĞA GÖTÜRÜLMÜYOR, ONUN YERİNE MUTFAK ŞEFLERİN AYAĞINA, ÜNİVERSİTENİN KAMPÜSÜNE GİDİYOR. BU BÖLÜMÜN KONUK ÜNİŞEFLERİ NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ'NDEN NURCAN USLU VE BURCU YILDIRIM,TOPALAK, HURMA TATLISI VE SİRKENCÜBİN YAPARAK, ÜNİŞEF MUTFAĞINI LEZZET ŞÖLENİNE ÇEVİRİYORLAR.
20:55 LEZZETIN USTALARI S.2 EP: 59
ANADOLU’NUN DÖRT BİR YANINDAKİ LEZZET USTALARININ SIRA DIŞI HİKAYELERİ VE BAŞARI SIRLARI “LEZZETİN USTALARI” PROGRAMIYLA EKRANLARINIZA GELİYOR.
21:15 İDİL'DEN
NE YEMEK YAPSAM DİYE DÜŞÜNÜRKEN KAYBETTİĞİNİZ VAKTİ SİZE GERİ VERECEK OLAN İDİL YAZAR, KOLAY VE HERKESİ MUTLU EDEN YEMEKLERİYLE MUTFAKTA HARİKALAR YARATILABİLECEĞİNİ GÖSTERİYOR. BU BÖLÜMDE, ŞEFİMİZ, HARDALLI AKÇAAĞAÇ SOSLU SOMON, KUŞKONMAZLI RISOTTO VE YOĞURT BAR TARİFİ YAPIYOR.
21:50 ŞEHIRLI SOFRALAR
GAZETECİ NİLAY ÖRNEK’İN HAZIRLAYIP SUNDUĞU ŞEHİRLİ SOFRALAR BU HAFTA GÖZTEPE'DE VINO STEAKHOUSE'DA VE MODA'DA WALTER'S COFFEE ROASTERY'DE! HEM KIRMIZI ETE HEM DE KAHVEYE DOYMAK İÇİN EKRAN BAŞINA!
22:20 HEP FİT
17 YILDIR UZMAN SPOR EĞİTMENLİĞİ YAPAN GÖKÇEN ARIKAN, BEIN GURME İZLEYİCİSİNE ÖZEL BİR PROGRAM HAZIRLADI. ESNEME HAREKETLERİ, YAĞ YAKMA EGZERSİZLERİ, BÖLGESEL İNCELME TÜYOLARI, BEDEN KİTLE İNDEKSİNİ DÜŞÜRMEYE YÖNELİK ÖNEMLİ TAVSİYELER, KİŞİYE ÖZEL ANTRENMANLAR, DİYET YEMEKLER VE DETOKS İÇECEK TARİFLERİNİN YER ALDIĞI HEP FİT, SAĞLIKLI YAŞAMAK İSTEYEN HERKESE ALTERNATİF BİR YAŞAM TARZI SUNUYOR.
22:40 Bİ' TARİF
BU BÖLÜMDE, ŞEFİMİZ SAVAŞ ERGEN, KAVUN – PEYNİRLİ KUSKUS VE KUZU ŞİŞ YAPIYOR.
22:55 İKİ ŞEKERLİ BİR SADE
YİĞİT ALICI'NIN MODERATÖRLÜĞÜNÜ YAPTIĞI İKİ ŞEKERLİ BİR SADE'DE, MAGAZİN GAZETECİSİ ŞİRİN SEVER YORUMLARIYLA, ÜNLÜ ŞEFLERİMİZ ÖZGÜN YEMEKLERİYLE PROGRAMA LEZZET KATIYOR...